5-1345-1.5S
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
5-1345-1.5S
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Conductive, Single Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.004" (0.10mm)
Package : Bulk
Series : 1345
Material : Embossed Tin-Plated Copper Foil
Mfr : 3M (TC)
Shelf Life Start : Date of Manufacture
Width : 1.500" (38.10mm)
Shape : Square
Length : 1.500" (38.10mm)
Shelf Life : 60 Months
Storage/Refrigeration Temperature : 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Operating Temperature : -40°C ~ 130°C
Type : Shielding Sheet
Base Product Number : 5-1345
Description : RF SHLDING SHEET 1.5"X1.5" 5PK
Contact Now
RF EMI Shielding Sheet 1345 Embossed Tin-Plated Copper Foil Conductive, Single Sided 1.500" (38.10mm) X 1.500" (38.10mm) X 0.004" (0.10mm)